TSWA GIRLS WRESTLING ALL-STATE TEAMS

2016-17

105
Kate Barnett, William Blount, Jr.
Cathlin Green, Clarksville Northeast, So.
Jessyca Mumaw, Hendersonville, Jr.
Destiny Henderson, Fairview, Fr.

112
Isabella Badon, Daniel Boone, So.
Kelsi Broyles, West Greene, So.
Aimee Lampkins, Hardin Valley, Sr.
Genesis Tinoco, Northview, Jr.

120
Allison Davis, Sullivan East, Sr.
Kaitlyn Lee, Mt. Juliet, So.
Halla Woodson, Dickson County, Sr.
Gatsby Garman-Davis, Science Hill, Jr.

125
Melissa Garcia, Cookeville, So.
Meagan Pruitt, Mt. Juliet, Jr.
Emily Legagneur, Bearden, Sr.
Elizabeth Currey, Montgomery Central, So.

130
Robin Yunis, Rossview, Fr.
Hollie Yokley, Warren County, Sr.
Isabel Brannan, Hume-Fogg, Sr.
Madison Jones, White House, Fr.

138
Jessica Elery, Clarksville Northwest, Sr.
Jillian Allford, William Blount, Jr.
Krista Legagneur, Bearden, Jr.
Allison Vasquez, Warren County, So.

148
Cailey Griffin, Gibbs, Jr.
Lindsey Morrison, Clarksville Northwest, Jr.
Emma Walker, Rossview, Fr.
Amber Maynard, Sycamore, So.

155
Caitlyn Gilmore, Sycamore, So.
Deyla Brito-Perez, Clarksville Northwest, So.
Keely Sage, Montgomery Central, Sr.
Paige Snapp, David Crockett, Jr.

165
Kenya Sloan, Hardin Valley, Jr.
Gabrielle Neal, Cane Ridge, Jr.
Stephanie Jaurez, Clarksville Northwest, Sr.
Kimberly Garcia, Gibbs, Jr.

185
Zanaya Shropshire, Independence, Jr.
Catherine Palmeiri, Clarksville Northwest, So.
Amber Turner, Sullivan East, Jr.
Haley Brown, Elizabethton, Jr.

2015-16

105
Katie Brock, Sequatchie County
Caitlyn Green, Northeast
Tony Shipley, David Crockett
Emma Allsbrooks, Montgomery Central

112
Isabella Badon, Daniel Boone
Jessyca Mumaw, Hendersonville
Nena Chrestman, Sycamore
Madeline Davis, Siegel

120
Allison Davis, Sullivan East
Halla Woodson, Dickson County
Kaitlyn Lee, Mt. Juliet
Macy DeBlois, Independence

125
Elise Dille, Cumberland County
Shantoia Blackburn, Antioch
Leilani Gutierrez, Northeast
Lexie Worley, Tennessee

130
Krista Legagneur, Bearden
Krista Martin, Tennessee
Hollie Yokely, Warren County
Kyah St. Marie, Stone Memorial

138
Jessica Elery, Northwest
Rachel Dagnan, Signal Mountain
Tailor Stole, Ravenwood
Alexis Jaynes, Happy Valley

148
Jailah Grimes, Summit
Lindsey Morrison, Northwest
Abby Mainzer, St. Andrew’s
Cailey Griffin, Gibbs

155
Jaydn Sayre-Adona, Northeast
Becka Stallard, Volunteer
Kayla Johnson, Hillsboro
Jayanna Stokes, Montgomery Central

165
Kenya-Lee Sloan, Hardin Valley
Keely Sage, Montgomery Central
Emily Russell, Munford
Kyerra Wall, Greeneville

185
Zaferah Fortune, St. Andrew’s
Kaleigh Johnson, Cumberland County
Jada Hoskins, Montgomery Central
Caitlyn Gilmore, Sycamore