TSWA GIRLS WRESTLING ALL-STATE TEAMS

2018-19

103
Avery Kibelbelk, David Crockett, Fr.
Elizabeth Raper, Cookeville, Fr.
Kortney Brinkley, Siegel, Sr.
Anna Fisher, Alcoa, So.

112
Kerra Strevel, Heritage, So.
Bryce White, Cane Ridge, Fr.
Kelsi Broyles, West Greene, Sr.
Taylor Roy, David Crockett, Sr.

119
Isabella Badon, Daniel Boone, Sr.
Tyesha Thomas, Elizabethton, So.
Kaityn Lee, Mt. Juliet, Sr.
Kaleigh Royal, Tullahoma, Jr.

125
Robin Yunis, Rossview, Jr.
Sonoma Davis, Sullivan East, So.
Lexie May, Daniel Boone, Fr.
Kaylee Hayes, Gibbs, Jr.

132
Emma Walker, Rossview, Jr.
Tay Tay Payne, Dickson County, So.
Miranda Lovelace, Creek Wood, Jr.
Leann Worley, Jefferson County, So.

140
Maura Hart, Cookeville, Sr.
Saqara Buchanan, Rossview, Jr.
Katy Champion, Tullahoma, So.
Carlie Brown, Science Hill, So.

150
Vivian Hurn, Montgomery Central, Jr.
Taylor Whitehurst, White House, Sr.
Taylor Rickley, Northwest, Jr.
Allison Franco, Warren County, Sr.

160
Kyelia Maxwell, Rossview, Sr.
Caitlyn Gilmore, Sycamore, Sr.
Brianna Teasley, Northwest, Sr.
Morgan Ratliff, Science Hill, Jr.

170
Jane Allen, Tullahoma, Sr.
Deyla Brito-Perez, Northwest, Sr.
Shelby Zacharias, Creek Wood, So.
Mazzy Wilson, Stone Memorial, Fr.

190
Catherine Palmieri, Northwest, Sr.
Ariyanna Anderson, Creek Wood, Fr.
Rose Gailah, Nashville Overton, Jr.
Meralay Baysin, Tullahoma, So.

215
Valerie Smith, McGavock Comprehensive, Fr.
Novalee Feichko, Northwest, Sr.
Jayla Washington, Cordova, Jr.
Taylor Davis, Heritage, Jr.

2017-18

105
Kate Barnett, William Blount, Sr.
Taylor Roy, David Crockett, Jr.
Kalee Sanberg, Smyrna, So.
Kortney Brinkley, Siegel, Jr.

112
Kerra Strevel, Heritage, Fr.
Tyesha Thomas, Elizabethton, Fr.
Cathlin Green, Clarksville Northeast, Jr.
Elizabeth Treece, Science Hill, Sr.

119
Isabella Badon, Daniel Boone, Jr.
Jasmine Barrios, Rossview, Sr.
Meagann Kiser, Knox Halls, Sr.
Kaleigh Royal, Tullahoma, So.

125
Robin Yunis, Rossview, So.
Helaina Campbell-Ketron, Science Hill, Sr.
Kaitlyn Lee, Mt. Juliet, Jr.
Promyse Bryson, Tullahoma, Sr.

132
Emma Walker, Rossview, So.
Donny Bradborn, McGavock Comprehensive, Jr.
Julianna Gibson, Heritage, So.
Katy Champion, Tullahoma, Fr.

140
Vivian Hurn, Montgomery Central, So.
Jillian Allford, William Blount, Sr.
Peyton Marsh, Page, Sr.
Allison Vasquez, Warren County, Jr.

150
Paige Snapp, David Crockett, Sr.
Jazlyn Oropeza, McGavock Comprehensive, Sr.
Deyla Brito-Perez, Clarksville Northwest, Jr.
Kimberly Garcia, Knox Gibbs, Sr.

160
Kenya Sloan, Hardin Valley, Sr.
Brielle Bissonette, Rossview, Fr.
Jane Allen, Tullahoma, Jr.
Brianna Teasley, Clarksville Northwest, Jr.

170
Gabrielle Neal, Cane Ridge, Sr.
Haley Brown, Elizabethton, Sr.
Abigail Vance, West Creek, Fr.
Alicean Stottlemyer, Coffee County, Sr.

190
Katie Scoville, Stone Memorial, Sr.
Zanaya Shropshire, Independence, Sr.
Katherine Palmeiri, Clarksville Northwest, Jr.
Olivia Ratliff, Rossview, Jr.

215
Shamia Wells, Elizabethton, So.
Taylor Davis, Heritage, So.
Jadia Fosten, Antioch, Fr.
Destiny Ridley, Pearl-Cohn, So

2016-17

105
Kate Barnett, William Blount, Jr.
Cathlin Green, Clarksville Northeast, So.
Jessyca Mumaw, Hendersonville, Jr.
Destiny Henderson, Fairview, Fr.

112
Isabella Badon, Daniel Boone, So.
Kelsi Broyles, West Greene, So.
Aimee Lampkins, Hardin Valley, Sr.
Genesis Tinoco, Northview, Jr.

120
Allison Davis, Sullivan East, Sr.
Kaitlyn Lee, Mt. Juliet, So.
Halla Woodson, Dickson County, Sr.
Gatsby Garman-Davis, Science Hill, Jr.

125
Melissa Garcia, Cookeville, So.
Meagan Pruitt, Mt. Juliet, Jr.
Emily Legagneur, Bearden, Sr.
Elizabeth Currey, Montgomery Central, So.

130
Robin Yunis, Rossview, Fr.
Hollie Yokley, Warren County, Sr.
Isabel Brannan, Hume-Fogg, Sr.
Madison Jones, White House, Fr.

138
Jessica Elery, Clarksville Northwest, Sr.
Jillian Allford, William Blount, Jr.
Krista Legagneur, Bearden, Jr.
Allison Vasquez, Warren County, So.

148
Cailey Griffin, Gibbs, Jr.
Lindsey Morrison, Clarksville Northwest, Jr.
Emma Walker, Rossview, Fr.
Amber Maynard, Sycamore, So.

155
Caitlyn Gilmore, Sycamore, So.
Deyla Brito-Perez, Clarksville Northwest, So.
Keely Sage, Montgomery Central, Sr.
Paige Snapp, David Crockett, Jr.

165
Kenya Sloan, Hardin Valley, Jr.
Gabrielle Neal, Cane Ridge, Jr.
Stephanie Jaurez, Clarksville Northwest, Sr.
Kimberly Garcia, Gibbs, Jr.

185
Zanaya Shropshire, Independence, Jr.
Catherine Palmeiri, Clarksville Northwest, So.
Amber Turner, Sullivan East, Jr.
Haley Brown, Elizabethton, Jr.

2015-16

105
Katie Brock, Sequatchie County
Caitlyn Green, Northeast
Tony Shipley, David Crockett
Emma Allsbrooks, Montgomery Central

112
Isabella Badon, Daniel Boone
Jessyca Mumaw, Hendersonville
Nena Chrestman, Sycamore
Madeline Davis, Siegel

120
Allison Davis, Sullivan East
Halla Woodson, Dickson County
Kaitlyn Lee, Mt. Juliet
Macy DeBlois, Independence

125
Elise Dille, Cumberland County
Shantoia Blackburn, Antioch
Leilani Gutierrez, Northeast
Lexie Worley, Tennessee

130
Krista Legagneur, Bearden
Krista Martin, Tennessee
Hollie Yokely, Warren County
Kyah St. Marie, Stone Memorial

138
Jessica Elery, Northwest
Rachel Dagnan, Signal Mountain
Tailor Stole, Ravenwood
Alexis Jaynes, Happy Valley

148
Jailah Grimes, Summit
Lindsey Morrison, Northwest
Abby Mainzer, St. Andrew’s
Cailey Griffin, Gibbs

155
Jaydn Sayre-Adona, Northeast
Becka Stallard, Volunteer
Kayla Johnson, Hillsboro
Jayanna Stokes, Montgomery Central

165
Kenya-Lee Sloan, Hardin Valley
Keely Sage, Montgomery Central
Emily Russell, Munford
Kyerra Wall, Greeneville

185
Zaferah Fortune, St. Andrew’s
Kaleigh Johnson, Cumberland County
Jada Hoskins, Montgomery Central
Caitlyn Gilmore, Sycamore