TSWA BOYS WRESTLING ALL-STATE TEAMS

2015-16

Class AAA
106
Charles Wheaton, Soddy-Daisy
Brayden Palmer, Beech
Rodney Trent, Tennessee
Bryce Pond, Cleveland

113
Thomas Hicks, Bradley Central
Calvin Martin, William Blount
Tolliver Justice, Knox Halls
Jon Kost, Rossview

120
Ryan McElhaney, Bradley Central
Kyle Burns, Bearden
Logan Whiteside, Cleveland
Chase Brown, Knox Halls

126
Juan Hernandez, Heritage
Joshua LaCoe, Bradley Central
Triston Blansit, Cleveland
Jack Shrader, Franklin

132
Joseph Munoz, Walker Valley
Colton Landers, Cleveland
Hunter Parker, Bradley Central
Brady Ingram, Independence

138
Knox Fuller, Bradley Central
Dewey Pendley, Tennessee
Zack Wilkins, Mt. Juliet
Matt Meeks, East Hamilton

145
Trevor Rippy, Beech
Michael Diemer, Heritage
Austin Mathews, Bradley Central
Angel Leyva, Gibbs

152
Donnie Beyer, Bradley Central
Chris Rowland, Ravenwood
Mikel Gregory, Walker Valley
Jay Graham, Rhea County

160
Matthew Seals, Blackman
Alex Jeffers, Dobyns Bennett
Tucker Russo, Soddy-Daisy
Colton McMahan, Knox Halls

170
Zach Linton, Wilson Central
Tate Holmes, Anderson County
John Olivieri, Stewarts Creek
Nolan Kennedy, William Blount

182
Kaleb Rippy, Beech
Josh Booker, Jefferson County
Hunter Fortner, Gibbs
Jeremy Spangler, Tennessee

195
Brett Brown, Bradley Central
Tyler Reid, Ooltewah
Justin Johnson, Stone Memorial
Eric M. Cornelius, West Creek

220
Hunter Bagley, Science Hill
Tyler Barber, Stewarts Creek
Victor Bednarski, Ooltewah
Isaiah Demello, Independence

285
Nick Boykin, Riverdale
Logan Townsend
Jonathan Davis, Gibbs
Michael Kramer, Wilson Central

Class A-AA
106
Dymond Smith, Pigeon Forge
Elijah Hicks, Sullivan East
Jeremy Holloway, Notre Dame
Jeffrey Gross, Forrest

113
William Reichel
Dylan Pendley
Caleb York, Pigeon Forge
Scott Weaver, Boyd Buchanon

120
Jacob Ruiter, Pigeon Forge
Braxton Hunter, Harpeth
Garrett Lay, Knox Grace
Michael Colon, Alcoa

126
Luke Mullin, Notre Dame
Logan Chase, Sullivan East
Elias Bond, Pigeon Forge
Eric Foster, Stratford

132
Ryan Verhulst, Alcoa
Bryson Hux, Greeneville
Isaac Yates, Hixson
Ned Warwick, Notre Dame

138
Matthew Kieta, Pigeon Forge
Andrew Birchett, Page
Isaac Coffman, Chattanooga Central
Daniel Dawson, Signal Mountain

145
Landon Goforth, Hixson
Gabe McDuffie, Red Bank
Mitchell Camper, Sycamore
Garrin Shuffler, Greeneville

152
Alonso Heyward, Chattanooga Central
Josh Vance, Greeneville
Gary Reagan, Pigeon Forge
Dallas Prater, Cheatham County

160
Austyn Renshaw, Alcoa
Josh Croley, Pigeon Forge
Drew Gill, Eagleville
Daniel Novack, Kingston

170
Jarim Shereef, Alcoa
Phillip Nichols, Christian Academy of Knoxville
Julian Furr, Montgomery Central
Darian Smith, East Ridge

182
Seth Petarra, Signal Mountain
Dylan Bargerstock, Hixson
Houston Tywater, Page
James Hughes, Stratford

195
Devin Crawl, Red Bank
Gregory Williams, Nashville Christian
Anthony Baiamonte, Pigeon Forge
Brian Sledge, Chattanooga Central

220
Nick Foster, Greeneville
Grant Brace, Alcoa
Toby Lynch, Greenbrier
Devon Suddeth, Red Bank

285
Samson Evans, Alcoa
Anthony Ottinger, Red Bank
Evan Grooms, Greeneville
Josh Stiltner, Sullivan East

Division II
106
Robert Briggs, Christian Brothers
James Killian, Father Ryan
Carter Coughlin, Knox Webb
Joe Walsh, St. Benedict

113
Christian Simpson, Father Ryan
Joseph Tourquine, Montgomery Bell Academy
Trent Maddox, McCallie School
Dalton Kilpatrick, St. Benedict

120
Tray Chalifoux, Father Ryan
Gabriel Elkin, Montgomery Bell Academy
Trevor Milling, Baylor School
Connor Rasberry, Christian Brothers

126
Raymond Eason, Father Ryan
Brock Herring, McCallie School
Andy Atchley, Baylor School
John Michael Glover, Montgomery Bell Academy

132
Kirby Simpson, Father Ryan
Jack Reynolds, Baylor School
Tanner Tidswell, Christian Brothers
Trent Walliser, McCallie School

138
Eli King, Father Ryan
Trevor Brown, Christian Brothers
Austin Atchley, Baylor School
Conner Mitchell, Battle Ground Academy

145
Michael Murphy, Baylor School
Ethan Dendy, McCallie School
Daniel Wesley, Father Ryan
Bryce Wittman, Christian Brothers

152
Mason Reiniche, Baylor School
Drew Nicholson, Christian Brothers
Will Patton, McCallie School
Mark Floyd, Montgomery Bell Academy

160
Judah Duhm, McCallie School
Tommy Brackett, Christian Brothers
Riley Westlake, Baylor School
Drake Mitchell, Franklin Road Academy

170
Caleb Powell, Baylor School
Carter Heckle, Montgomery Bell Academy
Kevin Pease, St. Benedict
Andrew Wesnofske, Father Ryan

182
Khamari Whimper, Baylor School
George Hooker, Father Ryan
Noah Kurtz, St. Benedict
Jake Lindow, St. George’s

195
Ryan Parker, Baylor School
Brian Phillips, McCallie School
Andrew Sweatt, Christian Brothers
Sam Sullivan, Montgomery Bell Academy

220
Ben Stacey, Father Ryan
D’On Coofer, Montgomery Bell Academy
Isaac Roberts, McCallie School
Grayson Walthall, Christian Brothers

285
Jeremy Darvin, Father Ryan
Cooper Reiniche, Baylor School
River Henry, McCallie School
John Kelly, Montgomery Bell Academy